ساخت کتابخانه چوبی

ساخت کتابخانه چوبی در منزل

با کمک دستورالعمل گام به گام ساخت کتابخانه چوبی در منزل، می توانید با نصب کتابخانه ایی که خودتان می سازید، به کنجی بکر از منزلتان گرما و ظاهری خاص ببخشید.

مرحله اول از ساخت کتابخانه چوبی

آموزش ساخت کتابخانه چوبی در منزلچطور در منزل کتابخانه چوبی بسازیم

آموزش ساخت کتابخانه چوبی در منزلچطور در منزل کتابخانه چوبی بسازیم

طبقه های کتابخانه را اندازه گیری کنید و برش دهید

اندازه‌ هر طبقه را مشخص کنید و آن‌ها را روی تخته سه لایی پیاده کنید. اطمینان حاصل کنید که عرض تیغه را نیز در نظر داشته باشید : هر تخته برش داده شده حدودا 4.5 سانتی متر است. اگر می‌خواهید حاشیه هم داشته باشید، ابعاد آن را به ارتفاع کلی بیافزایید.

از اره رومیزی برای برش قطعات طبقه ها استفاده کنید (تصویر 1)، از بلندترین قطعه شروع کنید. تخته سه لایی را روی میزی چوبی قرار دهید تا به تعادل آن کمک کند. اما برای اطمینان بیشتر، از یک نخ به عنوان راهنما برای ایجاد برش مستقیم استفاده کنید. از اره گردبر برای برش قسمت پایینی استفاده کنید. از آنجا که با یک اره گردبر نمی توان برشی مربع شکل داشت، از اره دستی برای تکمیل این کار استفاده کنید (تصویر2).

مرحله دوم از ساخت کتابخانه چوبی

آموزش ساخت کتابخانه چوبی در منزلچطور در منزل کتابخانه چوبی بسازیم

اتصالات نر و ماده را برش دهید

از یک اره بازویی و یک اره گردبر برای برش اتصالات نر و ماده بالای قفسه استفاده کنید. (می توانید مقاله قفسه بندی انباری هم مطالعه کنید) از اره برای ایجاد یک برش ⅜ استفاده کرده و سپس شروع به برش یک شیار در انتهای طبقه کنید. تا زمانی که پهنای شیار به اندازه ضخامت تخته سه لایی نشده است، برشی ⅛ در راستای طبقه داشته باشید. این کار به طبقات بالا اجازه می‌دهد تا در دو طرف، برای ایجاد وضعیتی مطمئن تر کنار هم قرار گیرند.

مرحله سوم از ساخت کتابخانه چوبی

آموزش ساخت کتابخانه چوبی در منزلچطور در منزل کتابخانه چوبی بسازیم

سوراخ ها را برای داشتن طبقاتی قابل تنظیم دریل کاری کنید.

محل طبقه وسط را علامت گذاری کنید، و از تخته جا اندازی به عنوان الگو برای دریل کاری سوراخ های قفسه‌ های قابل تنظیم استفاده کنید. تخته جا اندازی را به گونه ای محکم کنید که اولین سوراخ ۴ سانت بالا و بعدی۴ سانت زیر طبقه وسط باشد. از سرمته ای با قطر مناسب با تخته جا اندازی و قفسه استفاده کنید. سوراخ را تقریباً ⅛ عمیق‌تر از طول میخ‌ها دریل کنید. از یک قطعه نوار چسب و یا تنظیم کننده مته دریل به عنوان راهنما برای دریل کردن به عمق صحیح استفاده کنید. دقت کنید که سر مته را متناسب با ضخامت تخته جا اندازی انتخاب کنید.


ادامه و اطلاعات بیشتر در : ساخت کتابخانه چوبی/ 0 نظر / 6 بازدید